• Symbole szkolne

Autor:  Piotr Elgert

(kl. II, rok szkolny 2010/11 r.)

Hymn szkoły

Prowadz-nas.mp3

Tekst: Maja Kuźniar i Monika Bąkowska-Łajming
          Muzyka: Monika Bąkowska-Łajming

Sztandar

Opis sztandaru

Awers sztandaru przedstawia wizerunek patrona Szkoły księdza doktora Stanisława Sychowskiego, logo Szkoły, a także roślinną wić, która symbolizuje dążenie pnącza do światła, czyli do wiedzy. Wyrastające z rośliny liście, to przedstawienie nadziei i radości. Lilia jest synonimem godności i majestatu. Pąki oznaczają budzące się życie, wzrastanie i wiosnę. Ponad lilią odnajdujemy sześciopłatkowy kwiat z bursztynu, z siódmym jantarem po środku, co w tym układzie odzwierciedla sześć dni powszednich skupionych wokół dnia świątecznego – niedzieli.
          Znamienne jest połączenie barw: chabrowej i bursztynowo-złotej. Heraldyka przypisuje barwie bławatka tolerancję, piękno i prawość zaś bursztyn, jest symbolem zjednoczenia
          i trwałości.
          Rewers to tkanina w barwach narodowych: bieli i czerwieni. Po środku widzimy Orła Białego obraz suwerenności Polski oraz dewizę „Ojczyzna Nauka Praca” – wartości najbliższe księdzu doktorowi Stanisławowi Sychowskiemu.