Dnia 11 czerwca w ramach SPOTKAŃ Z LUDŹMI Z PASJĄ - odwiedzili nas wspaniali Pisarze i Poeci, Państwo ZOFIA I JAN SMALEWSCY. Opowiedzieli o początkach swojej pisarskiej pasji, o tym, jak pisać pamiętniki i sagę oraz o motywie ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH w powieściach pana Jana. Uczniowie zdobyli pamiątki książkowe wraz z autografami, a biblioteka - nowe cenne pozycje. To bylo bardzo inspirujące spotkanie.
Aktualności
Spotkanie z ludźmi z pasją
Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego
Szanowni Państwo,
informujemy, że został uruchomiony nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla uczniów w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie województwa pomorskiego. Nabór potrwa do 15 lipca 2025 r.
Prosimy o upowszechnienie tej informacji w szkołach zlokalizowanych na terenie Państwa jednostki samorządu terytorialnego.
Szczegóły i generatory wniosków dostępne są na stronie Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - pod linkiem:https://des.pomorskie.eu/2025/06/18/oglaszamy-start-naboru-wnioskow-o-przyznanie-stypendiow-dla-pomorskich-uczniow/
- Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego finansowane z budżetu województwa pomorskiego (stypendia „budżetowe” w zakresie edukacji ogólnej) przeznaczone dla uczniów uzyskujących sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim i/lub międzynarodowym
a) kryteria dostępu:
· w roku szkolnym 2024/2025 kandydat na stypendystę pobierał naukę na terenie województwa pomorskiego,
· osiągnął (indywidualnie) w roku szkolnym 2024/2025 w konkursach, turniejach lub olimpiadach (zgodnych z definicją w § 2 pkt 6 regulaminu):
- tytuł finalisty lub laureata na szczeblu międzynarodowym lub
- tytuł finalisty lub laureata na szczeblu ogólnopolskim;
b) ocena merytoryczna – kryteria obowiązkowe (maksymalnie 57 punktów):
· osiągnięcia w konkursach, turniejach lub olimpiadach (uwzględnia się maksymalnie 3 najwyżej punktowane osiągnięcia, jeden tytuł w odniesieniu do przedmiotu):
- laureat/finalista – szczebel międzynarodowy (12/10 punktów),
- laureat/finalista – szczebel ogólnopolski (8/6 punktów),
· średnia ocen: liczba punktów = średnia ocen x 21/6 (maks. 21 punktów);
c) ocena merytoryczna – kryteria dodatkowe (maksymalnie 6 punktów):
· indywidualny program lub tok nauki (2 punkty),
· orzeczenie o niepełnosprawności ucznia (2 punkty),
· lokalizacja szkoły – miasta na prawach powiatu/miasta powiatowe/pozostałe miejscowości (0/1/2 punkty).
- Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół” (stypendia „unijne” w zakresie edukacji ogólnej) przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy – pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej – wykazują się bardzo dobrymi wynikami w nauce
a) kryteria dostępu:
· w roku szkolnym 2025/2026 kandydat na stypendystę będzie pobierał naukę na terenie województwa pomorskiego,
· w roku szkolnym 2025/2026 będzie uczniem VII, VIII klasy szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej,
· średnia ocen na podstawie świadectwa ukończenia klasy/szkoły w roku szkolnym 2024/2025 co najmniej:
- 5,00 – w szkole podstawowej,
- 4,75 – w szkole ponadpodstawowej,
· rodzic albo opiekun prawny ucznia albo pełnoletni uczeń posiada aktualną decyzję w sprawie ustalenia prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego, wydaną przez organ polski lub uczeń pozostaje w pieczy zastępczej (nowość w stosunku do roku ubiegłego),
· kandydat uzyskał minimum 4 punkty (w ramach kryteriów obowiązkowych i dodatkowych opisanych poniżej);
b) ocena merytoryczna – kryterium obowiązkowe (maksymalnie 10 punktów)
· średnia ocen (maksymalnie 10 punktów):
- w VI, VII, VIII klasie szkoły podstawowej: liczba punktów = (średnia ocen – 5,00) x 10,
- ocen w szkole ponadpodstawowej: liczba punktów = (średnia ocen – 4,75) x 8;
c) ocena merytoryczna – kryteria dodatkowe (maksymalnie 28 punktów):
· 3 wybrane osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach (zgodnych z definicją w § 2 pkt 6 regulaminu):
- laureat/finalista szczebel ogólnopolski (6/4 punkty),
- laureat/finalista szczebel wojewódzki (3/1 punkt),
· pobieranie przez ucznia nauki w szkole preferowanej – wg załącznika do regulaminu wyboru projektów (5,25 punktu)
· orzeczenie o niepełnosprawności ucznia (3,5 punktu),
· zamieszkanie ucznia na obszarze wiejskim (1,25 punktu);
- Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego” (stypendia „unijne” dla uczniów szkół zawodowych)przeznaczone dla uczniów szkół zawodowych, którzy – pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej – wykazują się bardzo dobrymi wynikami w nauce w zakresie przedmiotów zawodowych
a) kryteria dostępu:
· w roku szkolnym 2025/2026 kandydat na stypendystę będzie pobierał naukę na terenie województwa pomorskiego w szkole branżowej I stopnia lub technikum,
· w roku szkolnym 2024/2025 ukończył odpowiednio:
- I lub II klasę branżowej szkoły I stopnia,
- I, II, III lub IV klasę technikum,
· średnia ocen ze wszystkich przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych oraz zajęć praktycznych i praktyk zawodowych co najmniej 5,2,
· rodzic albo opiekun prawny ucznia albo pełnoletni uczeń posiada aktualną decyzję w sprawie ustalenia prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego, wydaną przez organ polski lub uczeń pozostaje w pieczy zastępczej (nowość w stosunku do roku ubiegłego);
b) ocena merytoryczna – kryterium obowiązkowe (maksymalnie 12 punktów)
· średnia ocen: liczba punktów = (średnia ocen – 5,2) x 15 (maks. 12 punktów)
c) ocena merytoryczna – kryteria dodatkowe (maksymalnie 69 punktów):
· 3 wybrane osiągnięcia w konkursach (zgodnych z definicją w § 2 pkt 6 regulaminu), turniejach lub olimpiadach (zgodnych z definicją w § 2 pkt 19 regulaminu):
- laureat/finalista turnieju lub olimpiady szczebel ogólnopolski (20/15 punktów),
- I, II, III miejsce lub wyróżnienie w konkursie zawodowym o zasięgu ponadwojewódzkim lub tytuł odpowiadający tym miejscom lub wyróżnieniu (10 punktów),
- I, II, III miejsce lub wyróżnienie w konkursie zawodowym o zasięgu wojewódzkim lub tytuł odpowiadający tym miejscom lub wyróżnieniu (5 punktów),
· orzeczenie o niepełnosprawności ucznia (5 punktów),
· zamieszkanie ucznia na obszarze wiejskim (4 punkty).
Załączniki do pobrania:
Ankiety
Szanowni Państwo,
Najwyższa Izba Kontroli podjęła i prowadzi kontrolę dotyczącą profilaktyki i leczenia zaburzeń odżywiania wśród młodzieży.
Zostały przygotowane ankiety kierowane do uczniów i uczennic szkół podstawowych (powyżej 12. roku życia) i ponadpodstawowych, ich rodziców oraz nauczycieli, które będą aktywne do 30 czerwca 2025 roku.
Celem badania ankietowego jest uzyskanie danych pozwalających na ustalenie skali problemu, a także zdefiniowanie działań profilaktycznych i edukacyjnych oczekiwanych przez osoby doświadczające zaburzeń odżywiania i osoby im bliskie. Informacje te posłużą Najwyższej Izbie Kontroli do oceny działań podejmowanych dotychczas przez odpowiedzialne podmioty i organy państwa w przedmiotowym zakresie.
Odpowiednie żywienie dzieci i uczniów jest warunkiem ich prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego. Wpływa także na wyniki osiągane w trakcie nauki.
Niezbędnym warunkiem skutecznej realizacji potrzeb uczennic i uczniów w praktyce szkolnej jest odpowiednie przygotowanie nauczycieli do pracy z dziećmi z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych.
Więcej na temat projektu można przeczytać na stronie NIK, gdzie znajdują się także linki do ankiet dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
Zapraszamy do udziału w badaniu.
Stypendium motywacyjne Rady Miejskiej i Burmistrz Gminy Żukowo
Udostępniamy regulamin stypendium motywacyjnego 2025r. dla wszystkich rodziców.
Dodatkowo poniżej przydatne załączniki oraz link do zeszłorocznej informacji.
Wycieczka do Gdyńskiego Akwarium
- 1
Najfajniejsza forma nauki czyli - wycieczka, na którą udali się nasi uczniowie dnia 9 czerwca do Gdyńskiego Akwarium. Było też trochę wytchnienia na plaży oraz zwiedzanie Państwowej Straży Pożarnej.
Apel pełen emocji i radości
- 4
Podczas apelu szkolnego odbyło się uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień dla klas, które wzięły udział w międzyklasowym turnieju piłki nożnej, rozegranym 29 maja. Gratulujemy wszystkim uczestnikom – walka była zacięta, a duch sportowej rywalizacji towarzyszył każdemu meczowi!
Turniej mógł się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszego nauczyciela wychowania fizycznego – pana Łukasza Kujawskiego, któremu serdecznie dziękujemy! Dzieci wróciły z boiska pełne pozytywnych emocji, z uśmiechami na twarzach – i to dla nas najważniejsze!
Brawo dla wszystkich klas – jesteście świetni!
#TurniejSzkolny #PiłkaNożna #SportToZdrowie #DziękujemyPanieŁukaszu #SzkołaNaMedal
Zajęcia na temat książek w klasie 3
W klasie 3 odbyły się zajęcia na temat książek. Pani Weronika przedstawiła uczniom własną książkę, pt.,,Natalia i przyjaciele. Lwie serce". Dziękujemy bardzo.
Dzień Spódniczki tiulowej i Dzień Fana piłki nożnej
Finalizujemy projekt edukacji wczesnoszkolnej, podczas którego obchodziliśmy dni szczególne, tzw."English Special Days".
Niektórzy nasi młodsi uczniowie próbowali przegonić czwartkową, deszczową aurę przychodząc na zajęcia w strojach piłkarskich oraz kolorowych spódniczkach obchodząc tym samym Dzień Spódniczki tiulowej i Dzień Fana piłki nożnej.
Brawo dla wszystkich dzieci oraz dla Pana Bartka i Pana Wojtka, którzy jak widać również są fanami piłki nożnej.
Wyjazd klas 5-8 do MUZEUM STUTTHOF
- 1
Dnia 5 czerwca uczniowie klas 5-8 zwiedzali MUZEUM STUTTHOF. Niech fotorelacja zastąpi jakikolwiek komentarz....
IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach " Kaszubski Wiec"
Dnia 23 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie odbył się IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach " Kaszubski Wiec". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII - Amelia Willich, która została laureatką konkursu.
Podziękowania dla Pani Heleny za przygotowanie uczniów i pomoc w organizacji konkursu.
Wycieczka do "Costerina Park" w Kościerzynie
Dnia 3 czerwca uczniowie z klasy 2B uczestniczyli w wycieczce do "Costerina Park" w Kościerzynie. Dzieci świetnie się bawiły na placu zabaw, szukały bursztynów, strzelały z karabinku i z łuku, przechodziły tor przeszkód, grały w minigolfa, uczestniczyły w wyścigach.
Wycieczka z j.kaszubskiego do Gołubia
Dnia 2 czerwca uczniowie klas I-III uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego byli na wycieczce w Młynie w Gołubiu, gdzie wzięli udział w warsztatach - sami mielili mąkę, płatki żytnie oraz zgłębiali wiedzę na temat zboża i regionu Kaszub. Na końcu było ognisko i kiełbaski.
Dzień Dziecka - zerówka i oddział przedszkolny
Dzieci z zerówki i oddziału przedszkolnego spędziły bardzo udany Dzień Dziecka nad jeziorkiem w Skrzeszewie. Było ognisko, lody, odwiedziny Misia, szalone zabawy na rowerach i moc innych wrażeń.
Dziękujemy Babci i Dziadkowi Bartka za zaproszenie i cudowne ugoszczenie nas.
Dzień Dziecka - klasa VA i VB
Z okazji Dnia Dziecka Rodzice uczniów klasy VA i VB przygotowali dla nich miłą niespodziankę w postaci poczęstunku i pizzy.
Zapraszamy na Festyn Rodzinny
Dzień Portugalii
- 3
Dnia 29 maja obchodziliśmy Dzień Portugalii.
Uczniowie klasy 6, Pani Paulina i Pani Ania zabrali młodszych uczniów edukacji wczesnoszkolnej w podróż do tego ciekawego kraju, tj. do pięknie udekorowanej zielono-czerwonej sali nr 8, gdzie odbywały się:
degustacja: tradycyjna portugalska potrawa (chleb portugalski z masłem ze szpinakiem, pesto i pistacjami ) oraz słodkie wypieki (ciastka "Pasteis de nata"),
prezentacja: omówienie historii, kultury i geografii Portugalii,
wystawa: pokazy zdjęć, pamiątek i innych materiałów związanych z Portugalią.
W międzyczasie na naszym boisku szkolnym pod okiem Pani Pauliny i Pana Łukasza rozgrywały się międzyklasowe turnieje piłki nożnej, w których wzięli udział uczniowie klas 4-8, fani Ronaldo.
Z pewnością było to wydarzenie pełne kolorów, muzyki i sportu , które pozwoliło na poznanie bliżej kultury portugalskiej i spędzenie czasu w radosnej atmosferze.
Jesteśmy pod wrażeniem naszych uczniów Dziękujemy szczególnie klasie 6i Franiowi z klasy 1A. Brawo
IV Wojewódzki Konkurs Biologiczny "Tajemnice Genetyki”
Dnia 28 maja w naszej szkole po raz kolejny odbył się IV Wojewódzki Konkurs Biologiczny "Tajemnice Genetyki” . Jedną z laureatek została nasza uczennica Amelia z kl. 8 ! Serdecznie Gratulujemy !
Podziękowania dla firmy Algida
Z okazji Dnia Dziecka każde dziecko w naszej szkole mogło dziś cieszyć się pysznymi lodami!
Wielkie podziękowania dla firmy #Algida, która na prośbę Rady Rodziców zasponsorowała lody dla wszystkich uczniów!
Dziękujemy za ten miły gest – sprawił on dzieciom mnóstwo radości!
#DzieńDziecka #Algida #Podziękowania #RadaRodziców #SłodkiGest
Dmuchańce oraz zajęcia profilaktyczne
Dmuchańce oraz zajęcia profilaktyczne, tj.strefa klocków LEGO i klocków konstrukcyjnych to atrakcje, które zostały przygotowane przez #GminaŻukowo dla naszych uczniów, na szkolnej sali gimnastycznej z okazji Dnia Dziecka.
Gratulacje z okazji wygrania konkursu i objęcia funkcji na kolejną kadencję
Dnia 28 maja cała społeczność naszej szkoły miała wyjątkową okazję, by złożyć serdeczne GRATULACJE naszej Pani Dyrektor z okazji wygrania konkursu i objęcia funkcji na kolejną kadencję.
Były fanfary, wzruszenia i… rośliny do ogrodu – symbol wzrostu, troski i pięknych owoców pracy.
Niech ten czas będzie pełen inspiracji i satysfakcji !
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie