• Projekt eTwinning pt."Proto My Story" - opowiadanie o robocie

• Międzynarodowa platforma eTwinning zawsze co roku jest źródłem inspirujących projektów. W tym roku szkolnym nasi młodsi uczniowie pracowali nad trzema takimi wyzwaniami ("Christmas international card exchange", "12 Sentences about my school"). Ostatnim projektem, który aktualnie został sfinalizowany pod koniec roku szkolnego jest "PROTO MY STORY".

Podczas wspólnej pracy uczniowie z 4 państw (11 szkół podstawowych) z Turcji, Georgii, Rumunii i Polski pisali opowiadania o Robocie PROTO, a następnie stworzyli razem produkt końcowy - eBook.

Tematy opowiadań to:

1.Proto introduction - Przedstawienie robota.

2.Proto is happy - Proto jest szczęśliwy.

3.Proto goes to the Zoo - Proto idzie do Zoo.

4.Proto seeks solutions to environmental pollution - Proto szuka rozwiązań problemu zanieczyszczenia środowiska,

5.Proto goes on a space journey - Proto wyrusza w kosmiczną podróż.

Poniżej link. Zachęcamy do poczytania opowiadań :))

• Rowerowy Maj

• Drodzy Rodzice i cała społeczność szkolna:

Rowerowy Maj nie jest nam obojętny, zaangażowani są nie tylko uczniowie wraz z rodzicami, ale i nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły. Życzymy dalszej wytrwałości i walki o miejsce w czołówce. Zachęcamy do jazdy i pamiętajmy o bezpieczeństwie

• "Hand in hand to create social responsibility in young adults"

• Międzynarodowe projekty Erasmus+ to również wymiana ciekawostek kulturowych, propagowanie piękna i bogactwa kultury, co jeszcze bardziej uświadamia uczniom, że tożsamość i przynależność do regionu jest powodem do dumy i okazją do budowania relacji przez młodych Europejczyków.

• Wizyta gości z projektu Erasmus+ "Ręka w rękę w budowaniu odpowiedzialności społecznej 2021-2023"

• Dobiegł końca projekt Erasmus+ "Ręka w rękę w budowaniu odpowiedzialności społecznej 2021-2023". Dnia 5 maja, w naszej szkole odbyło się ostatnie spotkanie projektowe.

Podczas pobytu naszych gości z Anglii, Grecji, Turcji i Rumunii uczniowie pracowali nad wieloma zadaniami związanymi z ekologią, skupili się przede wszystkim na ochronie Bałtyku. Podczas prac projektowych uczniowie ustalili, co każdy z krajów objętych projektem, może zrobić by zapobiegać zanieczyszczeniom oraz chronić Morze Bałtyckie.

Podczas pobytu w Trójmieście uczniowie zostali zapoznani z historycznymi obiektami związanymi z budowaniem odpowiedzialności społecznej np. Muzeum Solidarności.

Dziękujemy Uczniom, Nauczycielom oraz lokalnym władzom, tj. Panu Burmistrzowi gminy Żukowo, Pani Sołtys Skrzeszewa oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc i wsparcie w organizacji spotkania.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• Z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel, który przygotowali nauczyciele historii i muzyki. Odśpiewano  Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dziewczęta z klasy VI, VII i VIII a  przybliżyły w sposób prosty i zrozumiały historię majowych świąt – 1 i 3 maja. Chór szkolny, w tym uczniowie całej klasy IV, pięknie zaśpiewał utwory patriotyczne: „Marsz Polonia” i „Witaj majowa jutrzenko”. Do przedstawienia włączyły się dzieci z zerówki, które dumnie trzymały biało-czerwone chorągiewki i plakaty.

Konstytucja 3 Maja była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności.

• Spotkanie z autorem i reżyserem Andrzejem Maleszką

• W minionym tygodniu, po obejrzeniu filmu przygodowego pt. „Magiczne drzewo” na podstawie lektury uzupełniającej o tym samym tytule, uczniowie naszej szkoły rozmawiali z pisarzem Andrzejem Maleszką. To było niesamowite przeżycie.

• Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

• W piątek nasi uczniowie klasy I zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Poznali regulamin biblioteki oraz zasady wypożyczania książek. Każdy uczeń został uroczyście pasowany na czytelnika, otrzymał w prezencie pamiątkową zakładkę oraz "Pierwsze abecadło" z listem do rodziców, traktującym o wielkim znaczeniu codziennego czytania. Teatrzyk Kamishibai był miłym akcentem kończącym spotkanie.