• Konkurs plastyczny pt."Karate - sztuka dla każdego"

• Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na temat „Karate  - sztuka dla każdego”.

Technika dowolna. Do  pracy należy dołączyć w sposób trwały imię i nazwisko wykonawcy, nazwę szkoły, do której uczęszcza, klasę oraz wybraną technikę plastyczną.

Termin składania prac: 21 marca 2024 roku w sekretariacie szkoły.

Wszystkie złożone prace będą prezentowane na wystawie podczas Pierwszego Ogólnopolskiego Turnieju Karate i Tameshiwari w dniu 23 marca 2024 roku (sobota), który odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej w Przodkowie przy ul. Sportowej 6.

Prace oceniane będą przez zawodników i publiczność, którzy w tym dniu będą oddawać swoje głosy za pomocą przygotowanej przez organizatora listy do godziny 16:00.

Rozstrzygniecie konkursu nastąpi przed zakończeniem zawodów, a nagrody rozdamy w trakcie dekoracji zawodników.

Wyłonimy 1 miejsce, 2 miejsce, 3 miejsce i siedem wyróżnień.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie, a następnie w sobotę 23 marca 2024 roku, wraz z rodzicami do kibicowania przybyłym zawodnikom, do obejrzenia wystawy, oceny prac swoich koleżanek i kolegów, jak również do skorzystania z wszystkich atrakcji Turnieju.

• Świat wód i eksperymenty klasy 2

• Uczniowie klasy II aktualnie zapoznają się ze światem wód:

Poznajemy zwierzęta wodne, poznaliśmy zwyczaje bobrów i naśladujemy je budując żeremia. Przeprowadzamy również eksperymenty z wodą, mierzymy w litrach i mililitrach.

• Spotkanie z Policjantem

• W naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Policjantem i pogadanka na temat "Hejtu". Zapraszamy do zapoznania się z gazetką ścienną i zachęcamy do refleksji.

• Dzień Kobiet w klasie 1A

• Dla dziewczynek z klasy 1 A piątek był wyjątkowym dniem. Koledzy z klasy, z okazji Dnia Kobiet przygotowali wspaniały piknik. Była baza pod kocem, babeczki i lizaki z misiem. Dziewczynki otrzymały bardzo przydatne niespodzianki; gumę do skakania, piłki i gry planszowe.To była super udana zabawa :)

• XIII Powiatowy Konkurs " Historia Żukowa i okolic" im. Antoniego Grzędzickiego.

• Dnia 2 marca 2024r. w Szkole Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbył się XIII Powiatowy Konkurs " Historia Żukowa i okolic" im. Antoniego Grzędzickiego. Konkurs składał się z dwóch części : plastycznej – Zabytki Żukowa i z terenu gminy Żukowo oraz konkursu wiedzy – „ Cudze chwalicie swego nie znacie…”

W części plastycznej uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Anna Kryszewska kl.III - I miejsce

Laura Kołodzińska kl.III- III miejsce

Weronika Petka kl. III - wyròżnienie

Maja Kołodzińska kl.VI - III miejsce

Agata Drewa kl. VI - wyròżnienie

Klaudia Kobiela kl.VII - I miejsce

Amelia Willich kl. VII- II miejsce

Amelia Zarach kl. VII- - III miejsce.

Natomiast w konkursie wiedzy nasi uczniowie zajęli kolejno:

Kat. A

Julian Kankowski kl. IV - I miejsce

Paweł Cylka kl. IV - II miejsce

Karolina Drewa kl III - III miejsce

Kat. B

Agata Drewa kl. VI - I miejsce

Maja Kołodzińska kl. VI - I miejsce

Paweł Browarczyk kl. V - II miejsce

Kat. C

Amelia Willich kl. VII- I miejsce

Amelia Kreft kl. VII- II miejsce

Dawid Kobiela kl. VII- wyróżnienie

Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo dobrą znajomością faktów z historii Żukowa i Banina zajmując czołowe miejsca w trzech kategoriach wiekowych, dzięki którym nasza szkoła po raz kolejny zajęła I miejsce w klasyfikacji ogólnej. Podziękowania dla rodziców, którzy poświęcili czas w sobotnie przedpołudnie przywożąc dzieci na konkurs.

Uczniów do konkursu przygotowała Helena Hinz.

• Gminny turniej piłki ręcznej

• Nasi chłopcy z klas IV-VI i VII-VIII wywalczyli 4 i 5 miejsce w gminnych zmaganiach w piłkę ręczną.

Na pochwałę zasługuje duże zaangażowanie i wola walki. Kolejne zawody już za 2 i 3 tygodnie, tym razem będzie to koszykówka

• Konkurs - Pisanka - Kolorowanka

• Wszystkich Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas zachęcamy do włączenia się w akcję przygotowania ,,Pisanek-Kolorowanek’’. Technika kolorowania – dowolna (prosimy o wykonanie na kartce bloku technicznego, format A-4). Ważne, aby praca miała formę podarunku. Kolorowanki dostarczamy do 19 marca 2024r (wtorek).

Upominki zostaną przekazane potrzebującym podczas Śniadania Wielkanocnego organizowanego przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Barbara Miszk, Agata Treder

• Dzień Dinozaura

• 26 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Dinozaura :) Tego dnia dzieci mogły posłuchać ciekawostek o dinozaurach, pobawić się w tematyczne zabawy, a także poprzynosić do szkoły różne dinozaurowe gadżety :)

• Dbajmy wspólnie o przyrodę

• Nasze małe przyrodniczki z klasy II - Madzia i Kalinka zainspirowały koleżanki i kolegów do wiosennych porządków. Udało się posprzątać mały skrawek Skrzeszewa, aby przebiśniegi mogły ogłosić wiosnę.

DZIECI MAJĄ PROŚBĘ: DRODZY DOROŚLI DBAJCIE O NAS I ŚRODOWISKO WOKÓŁ NAS. Śmieci pozbierane i posegregowane. Zachęcamy innych do brania przykładu z małych ekologów

• Kolorowy Dzień Piżamy

• W naszej szkole w edukacji wczesnoszkolnej obchodzimy różne dni szczególne, np. ostatnio mieliśmy "Dzień Piżamy".  Było kolorowo i zabawnie :)

Wcześniej świętowaliśmy "Dzień Kota" - wybraliśmy animowanego bohatera - Pusheen.

• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2024/2025

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks.dr. Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie  ogłasza:

- zapisy do oddziału przedszkolnego

Obowiązkowi przygotowania przedszkolnego podlegają  dzieci 6 letnie tj. rocznik 2018.

- zapisy do klasy I

Obowiązkiem szkolnym ( klasa I )  są objęte dzieci od 7 roku życia tj. rocznik 2017.

Rodzice proszeni są o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły  w dniach  od poniedziałku do piątku godz. 8.00 - 15.00 .

Wszystkie potrzebne dokumenty znajdują się w zakładce - "DOKUMENTY SZKOŁY".

• Walentynki

• Dnia 14 lutego obchodziliśmy Walentynki - była "Miłosna fotobudka", poczta walentynkowa i słodkości :)