• Dzień Chłopaka w klasie 5 :)

Dzień Chłopaka w Zerówce.

Dzień Chłopaka w klasie 1 B i 1 A

Samorząd uczniowski - Melania i Marta odznaczyły chłopców, którzy zasłużyli, orederem dżentelmena oraz poczęstowały chłopaków cukierkami

Na koniec wyróżnieni dżentelmeni wzięli udział w miniquizie, odpowiadając dawali przykład innym chłopakom obecnym na sali, jak dżentelmen powinien zachować się w określonych sytuacjach.

• Dzień Jabłka

• 28 września obchodziliśmy w szkole Dzień Jabłka.

Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się co można przygotować z jabłuszek, jakie witaminy dostarczają dla naszego organizmu i jak umyć owoce, żeby oczyścić je z pestycydów. Uczniowie brali czynny udział w przygotowaniach jabłek do wyciśnięcia z nich soku !​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

• Akcja "Sadzimy cebulowe"

• Poprosimy o przynoszenie do wychowawcy cebulek roślin kwiatowych. W październiku zasadzimy je na terenie szkoły, aby na wiosnę podziwiać efekt.

• Pierwsze dni jesieni

• Oddział przedszkolny pod wychowawstwem Pani Hani i przy pomocy Pani Ani razem z klasa „O” pod wychowawstwem Pani Bożenki i uczniami świetlicy z Panią Pauliną w ramach Klasa w terenie - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny wybrali się na spacer do pobliskiego lasu. Dzieci podczas spaceru obserwowały zmieniającą się przyrodę. Uczniowie zamienili sie w detektywów i poszukiwali darów natury. Dzieci zjadły śniadanie na kłodzie w środku lasu, przez drzewa prześwitywało słoneczko i słyszalne były odgłosy ptaków, podczas odpoczynku dzieci rozwiązywały zagadki przyrodniczo - jesienne. Zwieńczeniem zajęć jest praca plastyczna z wykorzystaniem zebranych darów natury.

• Podziękowania z okazji 90-lecia OSP Skrzeszewo

• Mile rozpoczęcie tygodnia, a na nim gratulacje i podziękowania obyśmy same takie miłe apele mieli! Raz jeszcze Gratulujemy drużynie z naszej szkoły, która zdobyła drugie miejsce w grze terenowej w Żukowie I dziękujemy osobom zaangażowanym w organizację 90lecia OSP Skrzeszewo

• Geocachingowa gra terenowa

• W tym tygodniu nad Jeziorkiem w Żukowie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Geocachingowej Grze Terenowej, zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Gminy - Żukowo. Gra polegała na jak najszybszym odnalezieniu 11 zadań rozmieszczonych w różnych częściach Żukowa i podaniu prawidłowych odpowiedzi. W zabawie wzięło udział 9 drużyn. Nasza drużyna w składzie Wiktoria, Weronika, Ksawery oraz Nikodem pod okiem opiekuna Pani Magdy zdobyła II miejsce spośród wszystkich szkół.

Oprócz gry na uczestników czekały konkurencje między innymi przeciąganie liny, skoki w workach, zabawy integracyjne i pyszny poczęstunek. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali upominki i podziękowania. My również dziękujemy za wspaniałą zabawę, miłą atmosferę i duże emocje. A naszej dzielnej drużynie gratulujemy :)

• 23 września - Pierwszy Dzień Jesieni

• Uczestnicy świetlicy wyruszyli na poszukiwania jesiennych darów. Przyrodę najlepiej poznaje się poprzez bezpośrednie obserwacje dlatego dużo radości sprawiło dzieciom samodzielne zbieranie kasztanów, kolorowych liści, naklejanie klonowych nosków, rozpoznawanie drzew, ich owoców i nasion.

Świetlica zyskała piękne dekoracje wykonane przez naszych uczniów.

• Przygoda ze wspinaczką w Gminie Żukowo

• Uczniowie klasy 5 oraz klasy 8 spędzili wspaniały czas na zajęciach "Przygoda ze wspinaczką w Gminie Żukowo".

Dziękujemy Zbigniew Hormański Fundacja Fantom

Po wspinaczce był wspólny posiłek, a następnie, nie tracąc czasu w oczekiwaniu na autobus powrotny, uczniowie pilnie przygotowywali się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego

• Dzień Kropki w naszej szkole

• Dzień Kropki w naszej szkole wśród najmłodszych uczniów - dzieci miały do wykonania różne zadania związane z kropką. Oglądały film ,,The Dot", aby dowiedzieć się skąd wzięło się święto kropek. Wykonały obrazek w grupie. A na koniec został wybrany król i królowa kropek.

Był też "ziemniaczany dzień kropki". Pieczątki z ziemniaka (oczywiście kropki) i placki ziemniaczane wykonywały dzieci z klasyII.

Kreatywny Dzień Kropki w Zerówce.

• Szkoły pełne talentów 2

• Drodzy Rodzice.

Dziękujemy bardzo za udział w 1 edycji "Szkoły pełne talentów", dzięki Państwu szkoła otrzymała potrzebujące nagrody, które cały czas są wykorzystywane przez nauczycieli i uczniów. Dlatego serdecznie zapraszamy do 2 edycji "Szkoły pełne talentów 2". Nasza szkoła jest już zarejestrowana można samemu skanować talenciaki lub przynieść do szkoły.

• Obowiązkowy strój sportowy na zajęciach wychowania fizycznego

• Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego przypominamy o obowiązkowym stroju sportowym na zajęcia z wychowania fizycznego:

Obuwie zmienne

Koszulka

Spodenki/legginsy/spodnie dresowe

Czasem przydadzą się skarpetki na zmianę, uczniowie mogą trzymać jedną parę w szafce, a w chłodniejsze dni również bluza, bo zajęcia będą odbywały się również na zewnątrz.

Przypominamy o tym, ponieważ często zdarza się tak, że dzieci po wfie chodzą w tej samej koszulce czy całym stroju cały dzień.

• Podziękowania

• Składamy Serdeczne Podziękowania dla wszystkich którzy nas wspierali w roku szkolnym 2022 / 2023.

A byli to między innymi:

Sołectwo Skrzeszewo

OSP Skrzeszewo

Organ prowadzący Gmina Żukowo

Rada rodziców

Sponsorzy

Życzymy Wszystkim radosnych, beztroskich, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji !