• Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021 / 2022

• 24 czerwca to zawsze dzień pełen podsumowań, radości i wzruszeń. Tego dnia podczas Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego uwieńczonego tańcem, grą na gitarach, śpiewem i licznymi podziękowaniami, uczniowie naszej szkoły odebrali świadectwa i nagrody, a następnie w dobrych humorach udali się na zasłużone wakacje :) Jedni pożegnali się na dwa miesiące, inni tak, jak nasi Ósmoklasiści rozpoczną naukę od września już w nowych szkołach.

Dziękujemy Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom za ten rok szkolny 2021 / 2022 i życzymy wszystkim udanego, niezapomnianego wypoczynku, dużo słońca, zdrowia i uśmiechu :)

• Pierwszy Dzień Lata

• Z okazji Pierwszego Dnia Lata uczniowie klasy IV i VIII wybrali się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę po Skrzeszewie :)  To był wyjątkowy dzień pełen wrażeń i radości !

• Ostatnie zajęcia, przebieranki i "Witaj Lato"

• Nasze ostatnie zajęcia przebiegły pod hasłem zabawy na świeżym powietrzu i przebierania się w różne fajne kostiumy. Chętnych na przebieranki znalazło się całkiem sporo, a  szczególnie dzieci z Zeróweczki i z klasy 3.  Zdjęcia pomogli nam wykonać nasi specjaliści :) Miecio i Adaś, a ustawianie było w większości spontaniczne i o to właśnie chodzi w dobrej zabawie :) Buziaki Słodziaki dla wszystkich :)

• Z wizytą w Domu Spokojnej Starości TĘCZA

W myśl indyjskiego przysłowia, że ,,wszystko, co nie dane, jest stracone", nasi wolontariusze już mają pomysły, czym obdarować Pensjonariuszy podczas kolejnych odwiedzin.

• Zbiór plonów w naszym ogrodzie szkolnym

• W tym tygodniu uczniowie klasy IV zbierali plony swojej pracy. Posiane w maju warzywa były gotowe do zbioru. Na koniec zaprosili wszystkich uczniów do degustacji wyśmienitej rzodkiewki :)

• Prezentacja o Królowej Elżbiecie II i kulturze Wielkiej Brytanii

• Tradycyjnie, jak zawsze pod koniec roku szkolnego, w dniu dzisiejszym odwiedzili nas goście - Native Speakers mieszkający tymczasowo w Trójmieście.

Obchodzony na początku czerwca Platynowy Jubileusz Królowej Elżbiety II był okazją, aby przybliżyć uczniom Jej postać oraz opowiedzieć o kulturze i historii Wielkiej Brytanii. W związku z powyższym tym razem byli to goście pochodzący z Anglii i Walii. Nasi uczniowie mogli posłuchać i obejrzeć przygotowaną w tym celu ciekawą prezentację oraz zadać pytania.

Brawo dla Łukasza, Krzysia i Michała za odwagę, dociekliwość oraz poziom językowy :) Na koniec jako podziękowanie wręczyliśmy drobny upominek z naszego kaszubskiego regionu.

Poniżej link do prezentacji dla uczniów, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu z powodu wycieczki :)

Fragment z prezentacji :)

• Egzamin na kartę rowerową

• Dnia 13 czerwca uczniowie klasy IV odbyli praktyczny egzamin na kartę rowerową. Wszyscy ukończyli go z wynikiem pozytywnym. Serdecznie gratulujemy naszym rowerzystom zdanego egzaminu i życzymy szerokiej drogi !

• Herbatka Maratończyków

• We wtorek 7 czerwca nasi Maratończycy odebrali upominki i miło spędzili ze sobą czas w szkolnej bibliotece.

Czytanie rozwija, czytanie łączy :)

• Festyn Rodzinny

• FESTYN RODZINNY

4 czerwca odbył się festyn rodzinny. Uczniowie wspólnie świętowali Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne uczniów. Po występie dzieci mogły korzystać z różnych atrakcji: dmuchaniec, zawody sportowe, różnego rodzaju konkursy oraz gry i zabawy z udziałem dzieci i rodziców. Podczas festynu na dzieci czekały smaczne kiełbaski z grilla, lody, stoisko z owocami, grochówka i kącik słodkości. Dla ochłody, strażacy z OSP Skrzeszewo zorganizowali wodne pokazy. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji festynu.

• Wycieczka do Torunia

• Dnia 2 czerwca uczniowie klas 4 - 8 odwiedzili Toruń. Zobaczyli także jego panoramę z wieży Katedry Świętojańskiej. Zapoznali się ze sztuką Ameryk i Dalekiego Wschodu, a przy okazji nauczyli się chińskiej piosenki Doktora Paj-Chi-Wo. Pokłonili się Mikołajowi Kopernikowi i dotknęli murów kamienicy, w której się urodził. Uzbroili się przed rycerzami krzyżackimi w toporki, miecze i proce oraz zgromadzili zapas pierników... do następnej wizyty Pozdrowili Wisłę i poznali legendarną etymologię nazwy miasta (,,Toruń!") To była niezapomniana wycieczka !!!

• Dzień Dziecka na katamaranie "Rubin"

• Tak świętowała Dzień Dziecka grupa uczniów podczas wycieczki do Gdańska i rejsu na katamaranie "Rubin".

Dzieci korzystały z wielu zapewnionych atrakcji i wróciły przeszczęśliwe :)

• Majowy Tydzień Bibliotek

• Sporo się działo w naszej szkolnej bibliotece w miesiącu maju.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek przypadł w niedzielę 8 maja, rozpoczął on Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 maja. Odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Parafialnego Przedszkola w Skrzeszewie. Dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, jakie zasady panują w bibliotece, rozmawialiśmy o tym dlaczego warto czytać książki. Dzieci wraz z uczniami klas 0-3 wysłuchały opowiadania z morałem, był słodki upominek oraz teatr Kamishibai. Uczniowie starszych klas rozwiązywali krzyżówki i quizy związane z bibliotekoznawstwem, autorami itp. Bawili się na przerwach w poszukiwaczy; z dużymi emocjami wczytywali się we wskazówki, które pojawiały się na drzwiach biblioteki, aby jak najszybciej odszukać ukrytą książkę.

Mamy nadzieję, że powyższe działania zachęcą dzieci do czytania.