• Wspólne kolędowanie

• Wspólnym kolędowaniem przy akompaniamencie gitar, przedstawieniem w języku kaszubskim z Gwiżdżami, rozdaniem nagród konkursowych, Wigiliami klasowymi oraz wzajemnymi życzeniami zakończyliśmy dziś zajęcia w naszej szkole.

Życzymy miłego odpoczynku, zdrowia, i radości na te Święta Bożego Narodzenia :) Regenerujemy się i spotykamy ponownie dnia 2 stycznia 2023r.

• Wigilia klasowa w klasie VI

• Tylko w klasie VI DWA W JEDNYM podczas wigilii klasowej, czyli DWÓCH WYCHOWAWCÓW W TYM SAMYM CZASIE I MIEJSCU + jeden dodatkowy Bobas :), niczym maleńki nasz BOHATER w żłóbeczku...

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Dzięki środkom finansowym uzyskanym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. udało się nam zakupić ponad 400 książek, regał, laptopa oraz urządzenie wielofunkcyjne do biblioteki szkolnej. Bardzo dziękujemy uczennicom klasy 8a: Lilianie, Martynie D., Justynie, Wiktorii F., Sarze oraz Wiktorii K. za pomoc w pieczętowaniu, okładaniu książek.

• Wigilie klasowe

• Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. Powyżej fotorelacja z wykonywania ozdób i dekorowania stroika oraz z poczęstunku w Zerówce :)

Przy okazji dziękujemy wszystkim Mamusiom naszych uczniów za zaangażowanie przedświąteczne w szkole i za pomoc :) Jesteście wspaniałe !

Mieliśmy też warsztaty kulinarne, czyli świąteczne lepienie pierogów na słodko w klasie pierwszej :)

• Wigilie klasowe

• Tak świętowały nasze dzieciaczki z oddziału przedszkolnego.

Powyżej równie uroczysta Wigilia w klasie III B.

Spotkanie świąteczne odbyło się też w klasie II.

W świątecznym nastroju spotkali się także uczniowie klasy IV. Brawo !

• Spotkanie Świąteczne - Jasełka

• Dnia 20 grudnia o godzinie 16:00 w naszej szkole odbyło się Spotkanie Świąteczne, podczas którego uczniowie przedstawili Jasełka z przepiękną oprawą muzyczną. Można było poczuć Magię Świąt, ponieważ dzieci z dużym zaangażowaniem i przejęciem odtwarzały swoje role.

• Zdrowy posiłek

• Zdrowe śniadanko to propozycja od pierwszaków na wykorzystanie suszonych owoców do zrobienia GRANOLI. Dzieci same poradziły sobie z wykonaniem zdrowego posiłku.

• V Powiatowy Konkurs Literacki " Czy znasz baśnie i legendy kaszubskie? "

• W sobotę 10 grudnia w Szkole Podstawowej w Pępowie odbył się V Powiatowy Konkurs Literacki " Czy znasz baśnie i legendy kaszubskie? " W konkursie udział wzięli uczniowie przygotowani przez Panią Helenę Hinz w ramach nauki języka kaszubskiego.

Kat.A

I miejsce Magdalena Matusiewicz kl. I

II miejsce Alicja Cylka kl. I

III miejsce Kamila Cyman oddział "0"

Kat.B

I miejsce Paweł Cylka kl.IIIb

I miejsce Franciszek Nowak kl. IIIb

I miejsce Julian Kankowski kl. IIIb

Kat. C

I miejsce Agata Drewa kl. V

II miejsce Maja Kołodzińska kl. V

Wyróżnienie Paweł Browarczyk kl.IV

Kat.D

II miejsce Zuzanna Drewa kl. VIIIb

Wyróżnienie Amelia Kreft kl. VI

Wyróżnienie Amelia Willich kl. VI

W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy po raz kolejny I miejsce.

Podziękowania dla rodziców, którzy poświęcili czas w sobotnie przedpołudnie przywożąc dzieci na konkurs.

• Wyniki konkursu z j. angielskiego pt. "Advent Calendar"

• Kalendarze adwentowe do konkursu szkolnego pt. "Advent Calendar" były tak pomysłowe i starannie wykonane, że wszyscy ich wykonawcy otrzymali wyróżnienia i słodkie nagrody. Gratulujemy uczniom, a w zasadzie uczennicom zdolności, motywacji i kreatywności :)  Są to : Nikola i Karolina z kl. 2, Milena z kl. 3a, Oliwia Sz. z kl. 4, Agata i Maja K. z kl. 5b, Julia Sz. i Julia Cz. z klasy 6.   Brawo !

• Tydzień kolorów

• Za nami TYDZIEŃ KOLORÓW. Spisaliśmy się na medal! Solidarnie, z gustem, i z wdziękiem.

Nasza dewiza: KAŻDY DZIEŃ RADOŚNIEJSZY OD POPRZEDNIEGO.