• Feryjne zajęcia z robotyki

• Dodatkowo w trakcie ferii w szkole odbywają się zajęcia z robotyki, z projektu ,,Wspomaganie edukacji przedszkolnej". Zajęcia są we wtorki (17, 24) i czwartki (19, 26) o godzinie 9-tej.

• Wspólne kolędowanie

• 12 stycznia w naszej szkole odbył się występ artystyczny uczniów z klasy 6, uczniów z kółka gry na gitarze oraz z chóru szkolnego. Dzieci przygotowywali nauczyciele - opiekunowie powyższych kółek.

• Ekologiczny stworek

• Nie wiesz co zrobić z butelkami, kapslami czy innymi opakowaniami po produktach? Uczniowie klasy 5 już wiedzą. Na lekcji techniki stworzyli ekologicznego stworka i sprawiło im to dużą radość. Świetny pomysł na zabawę z dziećmi w domu!

• Tajemniczy Ogród Zosi

• Nasza piątoklasistka Zosia po zachwycie nad TAJEMNICZYM OGRODEM - jedną z lektur - postanowiła stworzyć makietę tegoż ogrodu. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Wszyscy podziwiali fantazję i kunszt młodej Artystki.

• Projekt pt."Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo"

• Od końca miesiąca sierpnia w naszej szkole realizowany jest projekt pt. "Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo". Projekt przeznaczony jest dla dzieci z Zerówki, które uczestniczą w:

- zajęciach rozwijających kreatywność i umiejętność uczenia się (j. angielski),

- zajęciach matematycznych

- zajęciach z robotyki.

Podczas tych spotkań dzieci korzystają z pomocy takich, jak: tablica multimedialna, dostosowane karty pracy, tablety oraz roboty otrzymane z programu. Naszym nowym nabytkiem jest specjalistyczny robot edukacyjny Photon.

• Dzień Kubusia Puchatka i Dzien Popcornu

• W związku z tym, że Dzień Kubusia Puchatka oraz Dzień Popcornu przypadają na czas ferii zimowych, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej postanowili świętować je dzisiaj. Na naszej "popcornowej" uczcie pojawili się więc Przyjaciele Kubusia Puchatka, jak i sam Kubuś, a także nawet Świnka Peppa :)))) Dziękujemy Uczniom i Rodzicom. Dzieciom było dziś miło i zabawnie :)

• Międzynarodowy Projekt "12 Sentences about My School"

• Pod koniec roku 2022r. rozpoczęliśmy również drugi, dłuższy międzynarodowy projekt pt. "12 Sentences about My School". Projekt potrwa kilka miesięcy i zakłada przedstawienie swojej szkoły w dwunastu zdaniach. Do tej pory współpracę nawiązało 10 Międzynarodowych Szkół.

Prezentacje różnych szkół można obejrzeć na utworzonym w tym celu padlecie, który potem zostanie przeniesiony wraz z materiałami na platformę eTwinning. W pierwszej kolumnie dotyczącej naszej szkoły, druga prezentacja to wspomnienie Ósmoklasistów z rocznika 2020 /2021. Miłego oglądania :)

• Międzynarodowy Projekt "Christmas card exchange"

• W grudniu uczniowie naszej szkoły zazwyczaj co roku biorą udział w międzynarodowej wymianie kartek świątecznych. W tym roku to my wyszliśmy z inicjatywą stworzenia takiego projektu, pt. "Christmas card exchange". Bardzo szybko do naszego projektu przyłączyły się aż 22 Międzynarodowe Szkoły z różnych Krajów Europejskich wyrażające chęć wzajemnej wymiany życzeń.

W związku z trwającą przebudową platformy eTwinning, na potrzeby projektu został utworzony padlet, na którym szkoły zaprezentowały wykonane i wysłane przez siebie kartki (tradycyjne, ręcznie robione lub wirtualne). Następnie każda szkoła sfotografuje i umieści tam także kartki otrzymane z innych krajów. Jaka wielka była radość naszych młodszych uczniów, gdy dotarły do nas pocztą pierwsze piękne i kolorowe kartki z życzeniami w języku angielskim z Litwy oraz Turcji. Umieściliśmy je na gazetce szkolnej i czekamy na więcej :)