• Zajęcia profilaktyczne podczas ferii

• W pierwszym tygodniu ferii odbyły się także zajęcia profilaktyczne dla uczniów 0 - VIII na naszej sali gimnastycznej. Zapewniono mnóstwo atrakcji w kącikach zabaw dostosowanych do dzieci w różnym wieku. Było bardzo kreatywnie i wesoło :) Dziękujemy :)

• Zajęcia sportowe podczas ferii

• W pierwszym tygodniu ferii uczniowie klas IV-VIII mieli okazję skorzystać z zajęć sportowych odbywających się na naszej sali gimnastycznej. Cieszy liczna obecność dziewcząt jak i naszych absolwentów, którzy jak widać bardzo chętnie wracają w mury swojej starej szkoły.

• Dzień Babci i Dziadka dla klas 1 - 3

• Dnia 26 stycznia w naszej szkole odbyła się druga część Dnia Babci i Dziadka, tym razem przygotowana przez uczniów i nauczycieli klas 1 - 3. Dziękujemy za piękne występy, śpiewy i tańce :)

• Wizyta policjantów z Żukowa w ramach akcji "Bezpieczne ferie"

• Dnia 24 stycznia naszą szkołę odwiedzili policjanci z Żukowa w ramach akcji "Bezpieczne ferie". Podczas wizyty odbyła się rozmowa z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania podczas wolnego czasu, została zwrócona uwaga na to, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia oraz jak ważne jest, aby znać numery telefonu do rodziców, pogotowia, straży pożarnej oraz policji.

• Gminne Igrzyska dzieci w siatkówce

• Dnia 23 stycznia nasi uczniowie wywalczyli czwarte miejsce w zmaganiach zarówno dziewcząt jak i chłopców, podczas gminnych Igrzysk Dzieci w siatkówce 4x4 w Chwaszczynie.

Obydwie reprezentacje miały szansę nawet na wyższe lokaty, ale troszkę zabrakło. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że przez najbliższy rok jeszcze bardziej potrenują by podczas kolejnych zawodów walczyć o medale. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za świetną sportową postawę.

• Szkolna Poczta Walentynkowa

• Uwaga - od dziś przy głównym wejściu do szkoły, na parapecie została ustawiona Poczta Walentynkowa.  Podpisane kartki można wrzucać do pudła do 13 lutego (wtorku), a następnie będą one rozdawane w Walentynki (środę) 14 lutego. Jak co roku zapraszamy do zabawy :)

• Dzień Babci i Dziadka dla klas 4 - 8 oraz oddziału przedszkolnego i zerówki

• Dnia 23 stycznia w naszej szkole odbył się Uroczysty Dzień Babci i Dziadka dla klas 4 - 8 oraz oddziału przedszkolnego i zerówki. Podczas występów mogliśmy obejrzeć taniec grupowy naszych najmłodszych, posłuchać wierszy, piosenek wykonywanych przez uczniów poszczególnych klas oraz pastorałek przy akompaniamencie gitar, a także potańczyć podczas występu kaszubskiego - Gwiozdka. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie obszernego programu artystycznego.

• Bal karnawałowy dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej

• Dnia 19 stycznia w naszej szkole odbył się Bal karnawałowy dla naszych najmłodszych uczniów z edukacji wczesnoszkolnej. Było mnóstwo atrakcji, m.in. zabawy integracyjne poprowadzone przez panie Wychowawczynie, malowanie buziek, robienie tatuaży, prażenie popcornu przez Mamy z Rady Rodziców. Dla uczniów przygotowano również słodkie poczęstunki w salach klasowych. Wszyscy bawili się doskonale ! Dziękujemy za zaangażowanie :)

• Pierwszy Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Readers are Leaders"

• Dziś, tj. dnia 17 stycznia w naszej szkole odbył się drugi etap Pierwszego Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Readers are Leaders" przygotowanego przez anglistki z naszej szkoły: Aleksandrę Brzozowską, Alicję Kalicką, Annę Polak.

W konkursie udział wzięło 9 uczniów z pięciu szkół:

Szkoła Podstawowa im ks dr Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie

Szkoła Podstawowa w Grzybnie

Szkoła Podstawowa im. Więźniów Obozu Stutthof w Niestępowie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie

Oraz Parafialna Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu

Uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z 40 pytań z zakresu języka angielskiego i znajomości przeczytanej lektury "Climate change", która porusza ważne w obecnym czasie zagadnienia związane ze zmianami klimatu.

Walka o trzy pierwsze miejsca była bardzo wyrównana. I miejsce zajęła Maria Paluszek ze szkoły w Niestępowie, II miejsce zajęła Aleksandra Kowalska ze szkoły w Skrzeszewie, III miejsce zajął Jakub Jakubowski ze szkoły w Grzybnie !

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników oraz podjęcia się takiego wyzwania. Dziękujemy sponsorom nagród dla laureatów oraz nagród pocieszenia za udział: Panu Tomaszowi Łobockiemu oraz Panu Grzegorzowi Szydełko !

Dziękujemy również nauczycielom oraz rodzicom uczniów za zaangażowanie, a także uczniom klasy 8 za pomoc w organizacji konkursu !

• Kulig w Szymbarku

• Uczniowie klasy 3 i 4 świetnie bawili się na kuligu w Szymbarku, gdzie były wyścigi, zabawy śnieżkami oraz ognisko z kiełbaskami :)

• Jasełka Bożonarodzeniowe

• W piątek 22 grudnia już tradycyjnie, odbyły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe. Dziękujemy serdecznie nauczycielom i uczniom, którzy razem pracowali przy tym wspólnym dziele, abyśmy my oglądający przedstawienie mogli przeżywać istotę Świąt Bożego Narodzenia i wspólnie kolędować przy oprawie muzycznej. Zdrowych i spokojnych Świąt :)